samuele-errico-piccarini-MyjVReZ5GLQ-unsplash

Za co odpowiada moduł sterowania komfortem w samochodzie?

Moduł sterowania komfortem jest standardową funkcją każdego produkowanego obecnie pojazdu, więc Twój samochód prawdopodobnie będzie go zawierał. Generalnie za obsługę wszystkich funkcji elektronicznych pojazdu odpowiada moduł sterowania komfortem.

Jaka jest funkcja modułu sterowania komfortem w samochodach?

Komfortowy moduł sterujący steruje całą elektroniką w samochodzie. Jest to czarna skrzynka umieszczona pod panelem podłogowym lub wokół kierownicy pojazdu. W przypadku problemów z elektrycznością w pojeździe zawsze zaleca się sprawdzenie wszystkich przewodów w celu sprawdzenia sterowania komfortowego lub zlecić to elektrykowi. Czasami moduł rdzewieje w środku lub ulega awarii i wymaga wymiany. Jeśli podejrzewasz, że sterowanie komfortem nie działa prawidłowo, z pewnością zauważysz, że coś dziwnego dzieje się z elektroniką pojazdu, nie działają elektryczne szyby i oświetlenie wnętrza lub brelok nie działa prawidłowo.

Jeśli potrzebujesz modułu sterowania komfortem do swojego samochodu, możesz kupić odnowione modele z gwarancją, dopasowane do Twojego pojazdu i w korzystnej cenie. Nowe sterowniki komfortu są dość drogie, więc nie każdy kierowca decyduje się na ich zakup i wymianę. Komfortowe elementy sterujące sterują elektrycznie otwieranymi szybami, elektrycznym szyberdachem, elektrycznymi zamkami, bezprzewodowymi funkcjami zdalnego sterowania, alarmem, oświetleniem wnętrza, a także dbają o pamięć elektrycznie regulowanego i podgrzewanego fotela oraz pamięć wspomagania i regulacji lusterek.

System komfortu zazwyczaj obejmuje centralny moduł sterowania zamontowany pod deską rozdzielczą w pobliżu kolumny kierownicy oraz dwa moduły sterowania drzwiami zamontowane na silnikach elektrycznych szyb. Jednostka sterująca modułu zmniejsza również ilość przewodów i kabli wykorzystywanych w pojeździe, jednocześnie zwiększając jego niezawodność i komfort użytkowania, ponieważ wszystkie funkcje sterowane są z jednej jednostki sterującej.

Ostatnie wpisy:

Nowe technologie w motoryzacji

Elektryfikacja Dzięki postępowi technologicznemu, motoryzacja staje się coraz bardziej zaawansowana. Jednym z kluczowych aspektów nowoczesnej motoryzacji jest elektryfikacja. Pojazdy elektryczne Pojazdy elektryczne (EV) to samochody

Czytaj więcej »