obi-onyeador-JIcR3-O8ko8-unsplash (1)

Kiedy najlepiej wymienić pasek rozrządu w samochodzie?

Kiedy zegarek tyka, wiesz, że działa prawidłowo. Kiedy słyszysz lekko swój silnik, to znak, że zwykle pracuje dobrze, ale może nie na długo. Być może nadszedł czas na wymianę paska rozrządu w Twoim pojeździe.

Wiedza na temat wymiany paska rozrządu uchroni Cię przed nieoczekiwanymi awariami i pomoże uniknąć tysięcy złotych kosztów naprawy.

Co to jest pasek rozrządu?

Pasek rozrządu jest istotną częścią Twojego silnika. Zadaniem paska rozrządu jest synchronizacja ruchu między wałem korbowym a wałkiem rozrządu – ruch ten umożliwia otwieranie i zamykanie zaworów we właściwym czasie, dzięki czemu silnik może pracować optymalnie.

Istnieją dwa rodzaje silników. Kolizyjne i bezkolizyjne. Silnik interferencyjny występuje, gdy pasek rozrządu ulegnie awarii lub przeskakuje ząb na kole zębatym. Jeśli tak się stanie, możesz usłyszeć, jak nasz technik mówi, że zawory i tłoki zderzyły się i wygięły zawory.

Jeśli pasek rozrządu pęknie, zakłócenia spowodują poważne uszkodzenie silnika. Jeśli pasek rozrządu w starszym pojeździe wymaga wymiany, koszt naprawy może przekroczyć wartość samochodu. Dlatego też w takim momencie warto zastanowić się nad jego sprzedażą np. w renomowanym skupie samochodów Warszawa.

Skąd wiedzieć, kiedy wymienić pasek rozrządu w pojeździe?

1. Dlaczego olej wycieka z silnika mojego pojazdu?

Jeśli Twój samochód nie chce się uruchomić, może to oznaczać różne problemy. A może dlatego, że nadszedł czas, aby sprawdzić pasek rozrządu. Zepsuty pasek rozrządu powoduje brak kompresji między częściami silnika i uruchomienie go nie będzie możliwe.

2. Dlaczego olej wycieka z silnika mojego pojazdu?

Olej może wyciekać zza paska rozrządu, gdzie pompa oleju, różne uszczelki i RTV mają zapobiegać wyciekowi oleju z silnika. Może to być jeden z najdroższych możliwych wycieków oleju, jeśli chodzi o koszty naprawy.

3. Jaka jest historia napraw mojego pojazdu?

Historia napraw Twojego pojazdu może zapewnić wgląd w stan paska rozrządu. Jeśli Twój pojazd ma od 6 do 10 lat, a pasek rozrządu nigdy nie był serwisowany, czas odwiedzić Uczciwe Dokładne Serwisy Samochodowe!

Jakie inne usługi obejmuje wymiana paska rozrządu?

Wymiana paska rozrządu może być kosztowna ze względu na koszty robocizny związane z naprawą. Honest Accurate Auto Services pozwala zaoszczędzić pieniądze, włączając szereg innych napraw i kontroli do wymiany paska rozrządu.

Twoja usługa paska rozrządu obejmuje…

Wymiana pompy wody

Wymieniamy Twoją pompę wody w tym samym czasie, co pasek rozrządu. Dzieje się tak, ponieważ żywotność pompy wodnej jest nieznana. W ten sposób unikniesz kosztownych opłat za robociznę w przyszłości.

Usługi kół pasowych luźnych, napinaczy, pasków napędowych, wału korbowego i wałka rozrządu

Te części silnika zostaną sprawdzone i wymienione. Nazywamy te elementy „elementami zużywającymi się” – mogą się zużyć do czasu, gdy właściciele pojazdu przyjadą na wymianę paska rozrządu.

Świeży płyn chłodzący

Chociaż nie jest to dołączone, zalecamy opróżnienie pompy wodnej i zastąpienie jej świeżym płynem chłodzącym.

Ostatnie wpisy:

Nowe technologie w motoryzacji

Elektryfikacja Dzięki postępowi technologicznemu, motoryzacja staje się coraz bardziej zaawansowana. Jednym z kluczowych aspektów nowoczesnej motoryzacji jest elektryfikacja. Pojazdy elektryczne Pojazdy elektryczne (EV) to samochody

Czytaj więcej »