Google Maps będzie udostępniać ceny paliw

Google Maps podaje dane o cenach paliwa!

Kierowcy korzystający z Google Map i Android Auto mogą już sprawdzić aktualne ceny paliw na poszczególnych stacjach paliw. Niestety, jeszcze nie wszystkie punkty zdecydowały się na udostępnianie danych. Ci, którzy wyróżniają się dobrymi cenami, powinni jednak jak najszybciej zabiegać o pojawienie się w aplikacji.

Nowa funkcja działa w ograniczonym zakresie. Największą szansę na sprawdzenie ceny paliw za pomocą aplikcji Mapy mamy na razie w tych największych miastach.

Aby sprawdzić cenę paliwa na danej stacji wystarczy wpisać jej nazwę i adres w wyszukiwarce aplikacji Google Mapy. Jeśli dana stacja udostępnia takie dane – stawka pojawi się już w widoku mapy.

Możemy także wpisać w wyszukiwarkę frazę „stacja paliw”. Wówczas wśród ikon stacji znajdujących się na zaznaczonym obszarze znajdziemy te, które korzystają z nowej funkcji Google Map.

Prognoza dla detalicznego rynku paliw na ostatni tydzień kwietnia zakłada stabilizację cen z możliwością nieznacznych podwyżek. Przewidywane przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw to: 5,22-5,33 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, dla diesla 5,12-5,23 zł/l oraz 2,48-2,53 zł/l dla autogazu.

Średnie ceny detaliczne paliw w Polsce
Aktualizacja2021-04-21
Pb 985,57
Pb 955,25
ON5,19
LPG2,53

Ostatnie wpisy:

Nowe technologie w motoryzacji

Elektryfikacja Dzięki postępowi technologicznemu, motoryzacja staje się coraz bardziej zaawansowana. Jednym z kluczowych aspektów nowoczesnej motoryzacji jest elektryfikacja. Pojazdy elektryczne Pojazdy elektryczne (EV) to samochody

Czytaj więcej »